Apylinkės

Šiandėj be kažkokio ten rimto suplanavimo sumislyjom aplankyt Šalčininkų rajoną. Visgi kaimynystėj, o kažkaip vis ne pakeliui ir ne pakeliui…
Rašyt tingiu, o ne kažin kiek ten ir buvo tų nuotykių, tai kelios nuotraukos ;-)

Jašiūnų dvaras.
Šalčininkų savivaldybės puslapy minima, kad “dvaro sodybos kompleksas, yra kultūros paveldo paminklas, įtrauktas i kultūros paveldo registrą ir išskiriamas kaip turintis archeologinę, istorinę, urbanistinę ir kraštovaizdinę vertę. Jašiūnų dvaro rūmai yra vienas iš originaliausiu Lietuvos vėlyvojo klasicizmo kuriniu, turintis romantizmo bruožų. Aplink rūmus driekiasi vienas gražiausiu Lietuvoje peizažiniu klasicizmo parku. Jašiūnų dvaro sodyba laikoma antru pagal reikšmingumą tokio tipo kultūros paveldo objektu Lietuvoje po Verkiu rūmų.
Paraišką dėl Jašiūnų dvaro rekonstrukcijos projekto finansavimo Šalčininkų rajono savivaldybė teiks ES struktūriniams fondams jau 2006 m. vasario- kovo mėn.” Na ir dar ten visko prirašyta, tik nepanašu, kad kas vyksta.

1092

Paskum užsukom į Dieveniškes (pasisukiojom tudy siudy – jaukus kaimukas) ir Dieveniškių istoriniame regioniniame parke esančią Norviliškių pilį. Visai nieko tas parkas ir pilis nebloga. Ir gudam možna per tvorą prispjaut.

1097 1103

O daugiau tai ką. Keliai guzuoti ir siauri, katinai margi, trobos rąstinės senobiškos, pakelėse kryžiai išpuošti, pijokai draugiški, arkliai gražūs, degalinių nėra, o namie geriausia ;-)

1107 1111

Paskutinį kartą keista: Sunday, July 26th, 2009 @ 22:19

parašyta Sunday, July 26th, 2009 22:11 kategorijoje BOPOHA. Komentarų RSS 2.0. You can leave a response, or trackback from your own site.

Rašykite atsiliepimą