Pasipiktinimas 2

    Aš irgi norėčiau pasipiktinti. Nors gal greičiau dabar ima tik juokas iš situacijos, bet tuo metu buvau pasiutus. Taigi, viskas prasidėjo, kai mano vyras apsirgo tradicinėm Lietuvos gerklinėm ligom. Keista, niekada nesirgęs, nors šiaurėj gyvena, o čia, matai, pagavo kvaraba. Taigi, kiekvieną dieną jam darėsi vis blogiau. Davėm visokių vaistų, pagaliau baigėm antibiotikais (turim pažįstamų vaistinėse). Niekas nepadėjo, dar blogiau pasidarė – nebegalėjo visai valgyt. Išgulėjo savaitę (savaitę ir nevalgė nei gėrė), išseko. Jau tėvai net galvojo, kad depresija pradėjo kibt, nes tūnodavo visą laiką su užtrauktom užuolaidom po kaldra. 

    Vieną dieną grįžus po darbo radau jau visai nusikankinusį. Skambinom vietinei daktarei, sako, geriau vežkit į greitąją, nes aš namų sąlygom nelabai ką galėsiu padėt tokioj situacijoj. Na gerai, vežam į Prienus į greitąją. Dar paminėsiu, kad vyras draudimo neturi, tai mes jau ir patys susiprotėjom, kad reikės mokėt pinigus. Nuvežėm, atvedėm į priimamąjį, paaiškinom situaciją budinčiajai, toji pasimetė (suprantama), o vyras vos pastovi ant kojų. Pagaliau susiprotėjo nuvest į kažkokį kambariuką, pasodino, po kiek laiko sugalvojo pamatuot temperatūrą. Iškart paminėjo, kad reikės mokėt pinigus už bet kokią konsultaciją, mes sutikom. Po to kažkam paskambino ir liepė eit į kitą pastatą, bandyt užsiregistruot ir po to gal kas išeis (!). Nueinam, prisistatom registratūroj, aš buvau aprėkta dėl nesuprantamo vardo ir pavardės pase, dar gavau rėkt, kad nėra ką įrašyt į a.k vietą (amerikiečiai tokio dalyko neturi). Pradėjo aiškint, kad reikės mokėt, o gal ir šiaip, nežinia, ar kas jį apžiūrės. Vienu žodžiu, nuteikė taip, kad tikrai nieko gero nesitikėjom. Aš pradėjau siust, maždaug, tai ką, žmogų vos ne mirštantį ant slenksčio paliksit?! Mes vaistų normalių net negalim be recepto nusipirkt! Pagaliau pakvietė į LOR kabinetą. Abi buvo, ir daktarė, ir iš registratūros. Iš pradžių aprėkė, kad jis nemoka kalbėt lietuviškai. Nu, tikrąja žodžio prasme aprėkė. Ne iškart pradėjo apžiūrinėt ligonį, o pradėjo moralizuot, kad už dyką čia niekas nieko nedarys. Maždaug, iš registratūros pradėjo aiškint, kad daktarė jį priėmė tik dėl to, kad yra geras žmogus ir kad jo visai neprivalo niekas priimt. Pasiutau visai, sakau, tai po velnių, sakysit kiek reikia mokėt ar ne?! Tada jau numykė ir pradėjo apžiūrinėt. Aišku, apžiūra truko gal kokią pusę minutės, bet, pasirodo, nustatė anginą, laringitą ir dar liaukų uždegimą, – bent jau taip sakė. Išrašė stipresnių antibiotikų, ketanovo (blet, net ir tas su receptu…) ir paleido užsiprašę 20 litų. Vėliau vyras tik po savaitės atsistojo ant kojų.

    Dabar aš ir galvoju, po velnių, ar negali sudaryt kokio nors veiksmų plano, ką daryt tokiu atveju? Taigi negi paliks besikankinantį žmogų likimo valiai vien dėl to, kad jis ne Lietuvos pilietis ir dar neturi draudimo? Dar, matai, drasko akis! Žiauriai likau nusivylus… Aišku, tuo metu mums tik reikėjo išgirst diagnozę ir gaut geresnių vaistų, tai tuo atžvilgiu viskas gerai. Bet aptarnavimo kultūra, jaučiu, kaip ir visada buvo, – apgailėtina.

 

 P.S. O čia tik šiaip linksmas pastebėjimas – nurašydama nuo paso vardą pavardę (Charles Petty) recepte daktarė padarė 3 klaidas :)) Žinoma, atleistina…

 

wowka 

Paskutinį kartą keista: Tuesday, October 16th, 2007 @ 10:12

parašyta Tuesday, October 16th, 2007 10:02 kategorijoje Ra?ytojai, WoweRe. Komentarų RSS 2.0. Pinging is currently not allowed.

21 atsiliepimai to “Pasipiktinimas 2”

 1. Tiek triukšmo dėl 20Lt =)
  O šiaip tai čia kultūros reikalas. Negirdėjau, kad kitur ten palikinėtų užsieniečius mirtim galuotis.

 2. Nu aš irgi turiu tokią istoriją apie gydytojus. Prieš pora metų buvo. Draugei blogavo širdis visą savaitę, o kai vieną dieną po darbo grįžo ir sako, gal važiuojam į ligoninę, tai nuo to ir prasidėjo istorija. Nuvažiavom į vieną ligoninę, sako, jūs neprisiregistravot! (nesismulkinsiu) Nuvažiavom į kitą ligoninę. Buvo apie 12h nakties, tai pažadinom (!) sesutę, kuri labai supyko dėl to (rimtai). Pyko pyko, suleido vaistų ir parvežiau padružkę namo. Stiproki vaistai buvo, tai iškart nulūžo miegot :) Aišku, džiugu, kai gerai baigiasi. Nu kad ir su pykčiais ir su klaidom parašytais receptais :)

 3. Nu Turkijoj lūžusią ranką “įmontavo” suplėšę šalia esančią kartoninę dėžę :) Ir kad nesukruvintum jų patalynės, tai nepatiesė paklodės :)
  Bet čia kai po avarijos dokumentų neliko. Šiek tiek kita situacija :)

 4. wowka tai tavo viras ne lietuvys?

 5. Atsibudo :) Aliaska valdo ;)
  Turėsim ponią Wowerę Petty :)

 6. Jo, šį šeštadienį jau :)

 7. Suknia labai pūsta? Su veliumu? :]

 8. Įdomūs vertiniai Alkone:

  petty [‹petˆ] a

  1 smulkus; nereikšmingas, menkas;

  petty cash smulkios sumos, smulkioms išlaidoms skirti pinigai;

  petty larceny teis. smulki vagystė;

  petty bourgeoisie smulkioji buržuazija

  2 smulkmeniškas; siauras, ribotas;

  petty dictator niekingas diktatorius

  Tai kaip ten ištikrūjų būsima p.Petty? (-:

 9. angelocka, ne, suknelė ne pūsta, be veliono ir plius dar juoda :))
  prozak, būtų ten mažai ko nors iš bet kurios srities – netekėčiau. Kai kas žino, kad esu labai išranki :)

 10. Nepūsta? Juoda? Nebus piršlio karimų? Pamergių grobimų? Antros dienos? :) Woooooofka…..

 11. Tai dzin, varom visi, pagersim bent normaliai :-)
  Kam tos suknios.

 12. Jergau, kas čia mane anonimu padarė? :))

 13. Kad gert irgi nelabai kas gers. Pas mumi tik šeimyniniai pietūs :P Minimaliai :) O suknelė tai mano svajonių :)

 14. Laukiu nesulaukiu, žinok :)

 15. Nugerai, nevarom. Bet fotkių turėsi įdėt :-)

 16. Jau RYTOJ!

 17. Man suknelę siuvėja taisė ir biškį nutaisė ne į tą pusę :(( šūdas koks tai paskutinis. Po vestuvių nešiu taisyt :|

 18. Įdomu, ji jau Ponia Rūta?

 19. JAU. Įdėsiu šiom dienom fotkių :)

 20. Ydomu čia sveikint ar guost reikia?

  Spėju pirmas variantas, antru naudotis vėliau reiks :P~~~~

 21. Na, kultrūrą gesina vidinis etinis konfliktas: už dyką dirbti neleista, o plėšti pinigų jie dar neišmokinti. Va ir išlieja šią įtampą ant pacientų. Kas tai supranta, iškart padeda 50-tinę ant stalo ir nevargina nestabilių gydytojų tokiais žiauriais klausimais :/

  O šiaip turint pinigo geriausia turbūt šiai diena yra registruotis Northway Clinics Vilniuje. Ten nėra eilių, nėra registratūros. Nuveda už rankytės iki gydytojo ir paglosto galvą.

  Bent anksčiau buvo gerai. Ir dalį gydymo išlaidų dar kompensuodavo valstybė. Nežinau ar tebekompensuoja iki šiol.

  Va teip.

Rašykite atsiliepimą